O festivale

Čo je to SEMFEST?

 

SEMFEST je štvordňový open air festival (nie len) pre mladých, ktorý okrem Božieho Slova a hudby prináša množstvo skvelých seminárov, workshopov, adrenalínových športových aktivít, svedectiev, ale v prvom rade spoločenstvo s Pánom Ježišom a s bratmi a sestrami z rôznych kútov Slovenska. Na Semfeste sa každoročne stretáva približne 1000 mladých ľudí.

Celý festival sa tento rok bude odohrávať na futbalovom ihrisku v dedinke Lenka (pri Tornali). V predchádzajúcich rokoch sa festival konal v Necpaloch pri Martine (2014 – 2017) a v Záriečí (do roku 2013). Hlavným organizátorom festivalu je občianske združenie Spoločenstvo evanjelickej mládeže v spolupráci s CZ ECAV Tornaľa (s bratom farárom Marcelom Ištvánom). Aktívnym spoluorganizátorom je obec Lenka.  

Podtitulom SEMFESTU je Môj festival, čo vyjadruje túžbu organizátorov, aby to pre mladých ľudí bol skutočne ich festival, kde by mali priestor prezentovať svoje umelecké počiny, stretnúť sa s mnohými skvelými ľuďmi, zažiť budujúce spoločenstvo a načerpať povzbudenie pre každodenný život s Pánom Ježišom i pre fungovanie svojej mládeže či zboru.

V areáli festivalu sú rôzne stany, pričom v každom z nich sa deje niečo iné. Každý si nájde to, čo ho naozaj zaujíma a v čom by chcel odstrániť svoje pochybnosti. Semináre majú poučný charakter. V diskusnom stane zaznejú zaujímavé témy, ktoré sú v súčasnosti veľmi aktuálnymi problémami a bude tu vytvorený priestor na vyjadrenie svojho vlastného názoru k téme. V medzinárodnom stane si môžeš vypočuť svedectvá našich bratov a sestier z rôznych európskych krajín. Novinkou tohtoročného festivalu bude stan biblických štúdií. V modlitebni bude priestor porozprávať sa s Bohom prostredníctvom modlitby. Ak máš nejaké starosti alebo potrebuješ poradiť, môžeš osloviť ochotných ľudí z duchovného poradenstva. Ak práve nemáš náladu na prednášky, môžeš si zahrať vodný futbal, volejbal či iný netradičný šport, alebo si vypočuť príjemnú hudbu, ktorej námetom je chvála Bohu. Deti sa môžu zahrať na pátračov pravdy, zabaviť sa na skákacom hrade alebo si vyrobiť niečo svojimi šikovnými rúčkami. Ani hlad ani smäd Ťa nebude trápiť, pretože sa v areáli nachádza “Semfest bufet”, kde si môžeš posedieť a oddýchnuť. Radi Ťa tiež uvidíme pri spoločnom oddychu v našom obľúbenom relaxstane.