O festivale

Čo je to SEMFEST?

SEMFEST je štvordňový open air festival (nie len) pre mladých, ktorý okrem Božieho Slova a hudby prináša množstvo skvelých seminárov, workshopov, adrenalínových športových aktivít, svedectiev, ale v prvom rade spoločenstvo s Pánom Ježišom a s bratmi a sestrami z rôznych kútov Slovenska. Na Semfeste sa každoročne stretáva 1000 – 2000 mladých ľudí.

 

Celý program sa odohráva na pódiách a v stanoch v areáli Cirkevného zboru ECAV Necpaly (do roku 2013 CZ Záriečie) za výdatnej pomoci bývalého brata farára Jozefa Havrilu a jeho manželky, súčasného brata farára Bela Húsku a jeho manželky a taktiež veľkého množstva členov cirkevného zboru v Necpaloch. Hlavným organizátorom festivalu je občianske združenie Spoločenstvo evanjelickej mládeže.

 

Podtitulom SEMFESTU je Môj festival, čo vyjadruje túžbu organizátorov, aby to pre mladých ľudí bol skutočne ich festival, kde by mali priestor prezentovať svoje umelecké počiny, stretnúť sa s mnohými skvelými ľuďmi, zažiť budujúce spoločenstvo a načerpať povzbudenie pre každodenný život s Pánom Ježišom i pre fungovanie svojej mládeže či zboru.

 

V areáli festivalu sú rôzne stany, pričom v každom z nich sa deje niečo iné, a tak si každý môže nájsť to, čo ho zaujíma. Semináre v kostole majú poučný charakter. V stane životných príbehov si môžeš vypočuť osobné svedectvá ľudí, ktorí bojovali boj viery, a zároveň spoznať Boží plán v ich životoch, o ktorý sa s nami chcú podeliť. V medzinárodnom stane si môžeš vypočuť svedectvá našich bratov a sestier z rôznych európskych krajín. V modlitebni bude priestor porozprávať sa s Bohom prostredníctvom modlitby. Ak máš nejaké starosti alebo potrebuješ poradiť, môžeš osloviť ochotných ľudí z duchovného poradenstva. Ak práve nemáš náladu na prednášky, môžeš si zahrať stolný futbal, ping-pong, vodný futbal, volejbal alebo si vypočuť príjemnú hudbu, ktorej námetom je chvála Bohu. Deti sa môžu zahrať na pátračov pravdy, zabaviť sa v skákacom hrade alebo si vyrobiť niečo svojimi šikovnými rúčkami. Ani hlad ani smäd Ťa nebude trápiť, pretože sa v areáli nachádza “Semfest bufet”, kde si môžeš posedieť a oddýchnuť. Radi Ťa tiež uvidíme pri spoločnom oddychu v našom obľúbenom relaxstane.

 

Tešíme sa na Tvoju účasť na SEMFESTE 2017.